Джазова співачка Юлія Головіна: справжній лідер той, хто готовий допомагати найслабшому в команді

Повернутися в Блог

Спілкувалася Алла Нетребенко

Досьє:
Вік: 24 роки
Студентка: Київського інституту музики ім. Р. Глієра
Спеціальність: джазовий спів
Сімейний статус: у шлюбі 1,5 року.
Улюблені виконавці: Грегорі Портер, джазові піаністи Бред Мелдау та Білл Еванс. Літературні вподобання: улюблений сімейний автор – Джордж Макдональд і його романи “Сер Гіббі” та “Донал Грант”.
Хобі: спілкуватися з людьми, інколи – пекти смаколики.
У людях найбільше цінує: природність, простоту, відповідальність.
Волонтер Campus Ukraine: понад 5 років.

Юлю, як ти зважилася обрати творчу професію?

Насправді, не думала, що все так складеться. Навчалася я в Донецьку. І крім загальноосвітньої відвідувала ще й музичну школу, клас фортепіано. Якось учитель музичної школи запропонувала мені піти на день відкритих дверей до Донецького музичного училища. І хоча я туди так і не потрапила, однак батькам заявила, що після 9-го класу навчатимуся там. Бути піаністкою мене не особливо приваблювало, а от спів любила.

Батьки переконували зупинитися на серйознішій професії? Економіста чи юриста?

Батьки завжди підтримували мене в музичній діяльності, шукали можливості для приватних уроків. Тому погодилися з моїм вибором. Думаю, зіграла роль і мамина історія. Вона з дитинства мріяла стати вчителем, але після школи кілька років навчалася за “кориснішою” спеціальністю. Зрештою, потім пішла на педагога і займається улюбленою справою – навчає дітей.

Як твої студентські шляхи перетнулися з Campus Ukraine?

На третьому курсі училища я познайомилася із цим студентським рухом. Оскільки я людина спілкування, мені важливі компанії. В нашому училищі компанії збиралися зазвичай на гулянки. Ввечері – друзі, а зрану могли й не вітатися. В Campus Ukraine мене привабило здорове спілкування. Простота та щирість без зайвого пафосу.

Campus ставить акцент на досягненні студентами особистісної зрілості. Це якось вплинуло на тебе?

Із волонтерами ми жартуємо, що в Кемпусі ти стаєш універсальним солдатом: і ведучим, і поваром, й організатором проектів.
А якщо серйозно, то студентський рух виховав у мені звичку брати на себе відповідальність. Відповідальність за командну роботу і перед тими, хто довіряє тобі.
Атмосфера прийняття на Кемпус-заходах допомогла позбутися страху перед людьми, я перестала хвилюватися на сцені. Для сценічної людини це важливо, погодьтеся 🙂
Також мені простіше стало організувати робочий процес у музичному колективі, взаємодіяти з людьми. Адже в Campus змінилося моє поняття лідерства. Лідер не той, хто вказує іншим й очікує результатів, а той, хто готовий допомагати найслабшому в команді і брати на себе відповідальність за результат.

Які пропорції працьовитості й таланту в твоїй професії джазової співачки?

Працьовитий досягне більшого, ніж талановитий.  Талановиті люди досить ледачкуваті. А в співі, як у спорті, – важлива регулярність занять. Ну і ніхто не відміняв саморозвиток. Я зараз учуся, як самостійно готуватися і вдосконалювати свої навички.


Чоловік підтримує твою творчу натуру?

Йому зі мною цікаво, він любить, коли я співаю. І навіть співає зі мною вдома, коли я розучую нове соло 🙂

На які зміни в українському суспільстві ти би хотіла вплинути?

Як хтось може змінити світ, якщо не змінює свого життя? Я хочу показати іншим альтернативну реальність, засновану на чесності, доброті й християнських принципах.
Адже проблеми не в політиках, а в нас. Дуже легко звинувачувати інших. Але якщо я даю хабарі, а потім жаліюся на політиків, які беруть хабарі, то чим я відрізняюся?
Жити чесно перед людьми і Богом – ось, що вплине на зміни в суспільстві.

Спілкувалася Алла Нетребенко