7 висновків після першого місяця навчання за кордоном

Повернутися в Блог

Настя Шаталова

            Мені пощастило отримати шанс цілий рік жити і навчатись у Франції. Сюди я потрапила за партнерською програмою мого університету в Україні. Вже місяць, як я почала цю дивовижну пригоду і ось 7 висновків, якими я хочу поділитися.

            Шукай підтримку. Наодинці дуже важко впоратись і не впасти духом, коли зустрів труднощі. Старші люди, викладачі й одногрупники найчастіше раді допомогти. Не ховайте проблему, так вона не вирішиться.

 

            Знаходь друзів. Конкуренція – це ілюзія, вона не штовхає прогрес, а навпаки перешкоджає зростанню. Вам вистачить місць для практики, дипломної роботи, у викладачів є свобода всім поставити гарні оцінки. Тому намагайся допомагати іншим і сам шукай помочі. Людина – соціальна істота.

 

            Використовуй активно перший місяць. Навіть, якщо здається, що майже немає занять, завдань і взагалі навчатись простіше, ніж здавалось, можна гуляти і багато спати. Цей правда так, але це єдиний час, який є для підготовки, ближче до сесії його буде все менше. Запитай у викладачів на першій лекції гарну книжку та прочитай, це допоможе ознайомитися з іноземною термінологією в твоїй темі.

 

            Знання мови дуже важливі. В мене повністю англомовна програма, але всі навколо розмовляють французькою, це раз. Два – саме профільова англійська в мене слабка. Добре, що немає бар‘єрів і страхів говорити, які я подолала при спілкуванні з Американцями на англійських клубах Campus Ukraine. Це допомагає.

            Будь проактивним. Задавай питання на лекції і після. Радься з викладачами. Сідай на перший ряд. Це безцінний проміжок часу, коли за рік ти можеш стати спеціалістом в кількох галузях.

 

            Радься з попередниками. Не треба будувати новий велосипед за будь-яких жертв. Запитуй всі-всі дрібнички: де краще купувати продукти, мобільний оператор, різні знижки, проїзний, гуртожиток, з якими граблями вони зіткнулись тощо. Наступному поколінню будеш радити ти. Тому записуй важливі деталі, бо через рік ти вже мало що згадаєш.

 

            Це реально. В нас була зустріч студентів, які приїхали навчатись з різних куточків земної кулі по тій самій програмі, що і я. Я була здивована кількості студентів і країн, які вони представляли. В той момент я зрозуміла, що навчання за кордоном можливо кожному!