Про навчання в Польщі від інсайдера

Повернутися в Блог

Спілкувалася Алла Нетребенко

Донедавна Василь Крупа був собі львівським студентом і волонтером CU. Сьогодні його закинуло навчатися у  Warsaw University of Technology. Ми порозпитували Васю про мовний бар’єр і систему навчання, а дізналися ще й про зміну парадигми і найнеочікуваніші моменти за кордоном.

😱Перше враження “Воу”. Власне, до кінця не усвідомлював,  що мені вдалалося. Одна мить – Львів, захист диплому. Наступна –  я стою перед дверима одного з найпрестижніших вузів світу. Ущипніть мене 🙂

💡Мотивація студентів навчатися  – диплом, який визнають і який є затребуваним у Варшаві й Польщі в цілому. Стимулюють вчитися відповідно обладнані аудиторії, лабораторії і те, як тобі подають інформаціюї. Особливо здивував професор,  якому під 90, а він викладає лекції через презентації.

👨Викладачі  розмовляють з повагою до тебе і завжди знаходять час для твоїх питань..

📝Система навчання складнувата. На лекції  можна не ходити АЛЕ краще відвідувати, бо викладачі  дають певні бонуси за це. Тут кредитно-модульна система. В  першій половині семестру я вивчав суто теорію, а потім – практика. Практичні заняття і заняття для курсових (не одне й те саме) не можна пропускати. Сесія триває кілька місяців 🙂  Це таки трошки жарт, в якому є доля правда. З другої половини семестру починаються модулі і щотижня з якогось предмету щось відбувається.

😞Найважче – далеко батьки та друзі.  Банально, але бракувало звичайного спілкування з близькими.

😳Найнеочікуваніше –  те що в групі також будуть українці 🙂

🙄Мовний бар’єр нікуди не зник. З початку польська не була складною: 95%  розумів, та напочатку від професійних термінів мозок просо виключався. Зараз я досі в процесі вивчення завжди лишають якісь дрібнички які треба підівчити.

☝️Менталітет і комплекс меншовартості – поляки відкриті люди, тому в комунікації з ними проблем не виникає, а ось комплекс меншовартості – так. І не тому, що тебе якось принижують, ти сам порівнюєш з ними себе  і знецінюєш. Розумієш різницю в економічній ситуації, ментальності, відкритості. Щоб звикнути й відійти від цього зламу парадигми, мені потрібен був час. За ці зміни я вдячний.

💸Фінансове питання –  навчаюсь безкоштовно, але не отримую стипендії.

🎡Вільного часу маю не дуже багато. З понеділка по четвер  проводжу в університеті. Вечорами тусуюся з різними спільнотами або спорт.

🖼Саморозвиток – у  Варшаві є куди розійтися. Раз на тиждень кожен  музей має вільний вхід. Потрібно просто пошукати інформацію. Виші Варшави перенасичені майстер-класами  та різноманітними івентами. Важливо знати для себе, в якому напрямку хочеш розвиватися. Це зекономить час і зусиля.

P. S. Василю, гарно ся навчай і вертай додому розвивати Україну 🙂

 

Спілкувалася Алла Нетребенко